Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


Orosch Ján, CM, Mons., biskup

18. 9. 2009

OROSCH JÁN, CM, Mons., biskup, predseda SSV, adresa: Sobieského 18, 943 01 Štúrovo, narodený 28. 5. 1953 v Bratislave, ordinovaný 6. 6. 1976, konsekrovaný 2. 5. 2004, 1976 - kaplán Komárno, 1978 - farár Bušince, 1982 - farár Okoč, 1983 - farár Hodruša - Hámre, 1984 - farár Vyškovce nad Ipľom, 1990 - farár Nové Zámky, 1991 - farár Bratislava - Prievoz, 1992 - farár Bratislava - Čuňovo, 1993 - administrátor Štúrovo, 15. 2. 1995 - aj k 27. 5. 2001 - dekan dekanátu Nové Zámky, 1999 – farár Štúrovo, 2. 4. 2004 – menovaný za titulárneho biskupa seminského, 13. 5. 2004 – generálny vikár, 1. 9. 2006 – rektor katedrály Trnava, k 21. 11. 2006 - predseda SSV, PRÍSLUŠNÝ K TRNAVSKEJ ARCIDIECÉZE

Celoslovenský zoznam žijúcich kňazov, diakonov a bohoslovcov

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.